Čokoláda...

30. května 2009 v 12:46 | Dollinka |  Rady

Pravda a mýty o čokoládě

Pravda a mýty o čokoládě
Zná to skoro každá z nás. Jakmile se venku oteplí a my shodíme zimní kabáty, začneme hubnout do léta. Odepíráme si všechny své oblíbené laskominy a čokoládu, tu pochoutku ze všech nejsladší, obcházíme velkým obloukem. Netrpíme ale zbytečně? Co když čokoláda zdaleka není takovým nepřítelem diet, jak se o ní tvrdí? Pojďte se s námi podrobněji podívat na mýty o čokoládě...

ČOKOLÁDA JE JAKO MILOVÁNÍ

Představte si krásný večer, který trávíte v náruči svého nejdražšího, a navíc ujídáte z tabulky čokolády. Existuje něco krásnějšího? A právě tohle doporučují pro zdravý a dlouhý život i odborníci. Konzumace hořké čokolády totiž podporuje šedou hmotu mozkovou a sex udržuje mozek v dobré kondici až do pozdního věku. Naštěstí člověk nemusí být odborník, aby přišel na to, že milování a čokoláda přinášejí tělu příjemné požitky.
Ale pokud chcete vědět, proč tomu tak je, tak vězte, že u kakaa má tuto reakci organismu na svědomí látka zvaná serotonin. Jíte-li čokoládu, vyplavují se vám v těle "hormony štěstí", endorfiny, díky nimž se cítíte spokojeně. Tyto látky podobné opiátům totiž zvyšují aktivitu neurotransmiterů (přenašečů nervového vzruchu), což v praxi znamená, že byste měla mít lepší postřeh a schopnost soustředit se. Čokoláda bývá často prohlašována za účinné afrodiziakum. Vědci z univerzity v Sussexu se rozhodli pro zvláštní experiment: srovnávali líbání a konzumaci čokolády s ohledem na to, jak tyto činnosti ovlivňují lidský organismus.
Výsledky byly překvapující: čokoláda vyhrála na plné čáře. U dobrovolníků, kteří se testu zúčastnili, byla zaznamenána silnější reakce v mozku při pojídání kakaa než při líbání.
Doktor David Lewis, který výzkumný tým vedl, navíc prohlásil, že reakce těla na požití kakaa je čtyřnásobně delší než po žhavém polibku. Každopádně obě dvě činnosti mají mnoho společného: kromě reakce v mozku zvyšují tepovou frekvenci a cítíte se při nich nadmíru příjemně.

PO ČOKOLÁDĚ SE TLOUSTNE

Všeobecně panuje názor, že čokoláda je jedním z největších ničitelů jakékoli diety.
Horší, než si pochutnat na kakau, je už snad jenom naložit si k obědu pořádně obrostlý bůček s pěti houskovými knedlíky a zalít to pivem. Po čokoládě se tloustne, zvyšuje se obsah tuků v krvi a kromě toho, že se vaše tělo obalí ošklivými "pneumatikami", nakonec dostanete infarkt. Jenže právě tohle není pravda! Dánští odborníci na výživu přišli s objevem, že kvalitní tmavá čokoláda může při redukční dietě naopak výrazně pomáhat. Snižuje totiž chuť na sladká a tučná jídla. Aby svou teorii prokázali, nabídli dobrovolníkům před obědem kostičku čokolády. Ti, kteří ji neodmítli, snědli pak o 15 % menší porci než ostatní. A navíc konzumace kakaa prospívá i srdci. To pro změnu dokázali vědci z Kalifornské univerzity v San Francisku, kteří denně krmili dvacet dobrovolníků pěti deky hořké čokolády s různým množstvím flavonoidů, "zázračných" látek obsažených v kakau. Potom za pomoci ultrazvuku sledovali schopnost jejich tepen roztáhnout se. Ukázalo se, že mezi skupinami byl velký rozdíl ve prospěch těch, kteří konzumovali čokoládu s vysokým obsahem flavonoidů. Kakao v každodenním jídelníčku tedy může snižovat kardiovaskulární riziko. A kolik si ho můžete dopřát? Právě tolik jako zmínění dobrovolníci: půl klasické tabulky.

TĚLU PROSPÍVÁ JEN HOŘKÁ ČOKOLÁDA

V 18. století byla čokoládě přisuzována zázračná moc. Tvrdilo se, že kakao posiluje žaludek a činnost mozku, zvyšuje smyslnost a tlumí bolest. Mnohé z těchto hypotéz prokázala i moderní medicína. Nicméně pro milovníky mléčné čokolády plné lahodné smetany máme špatnou zprávu: tohle všechno platí jen pro hořkou čokoládu. Chcete-li tuto sladkost zapojit do svého každodenního jídelníčku, sáhněte po kvalitní čokoládě s minimálním podílem kakaa 70 %. V tomto případě platí: čím víc, tím líp. Čokolády s vysokým podílem kakaa a minimálním podílem tuku a cukru se s trochou nadsázky klidně dají označit za "elixír života". Američtí kardiologové z univerzity v Bostonu prokázali, že taková čokoláda snižuje krevní tlak, příznivě ovlivňuje funkci cév a citlivost ke glukóze.
Kakao má antioxidační účinky, takže jeho pravidelná konzumace může předcházet vzniku revmatických chorob, rakoviny či Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Britští vědci dokonce přišli s teorií, že kakaem by se mohl léčit kašel. Představte si, že byste si pro čokoládu chodili na recept…

PO ČOKOLÁDĚ SE KAZÍ ZUBY

Také vám rodiče, když jste byli malí, vtloukali do hlavy, že když už si chcete dát nějakou sladkost, tak rozhodně bez čokolády, protože ta zanáší zuby tmavým povlakem a způsobuje bolestivé kazy? Ačkoli se maminky většinou nemýlí, v tomto případě podlehly nepravdivému mýtu. Japonští vědci by jim vysvětlili, že konzumace kakaa zubům naopak prospívá! Spekulují totiž nad tím, že třísloviny obsažené v kakau mohou bránit růstu bakterií v ústech. Když jíte čokoládu, zabraňujete bakteriím tvořit glukan, který je velmi důležitý pro to, aby se tvůrce zubního kazu mohl přilepit ke sklovině. Hořká čokoláda navíc obsahuje látku, kterou byste čekali spíš v zubní pastě: prospěšný fluorid. Takže třeba se už brzy dočkáme zubní pasty s čokoládovou příchutí.

ČOKOLÁDA JE DROGA

Nebojte se, s kakaem to nebude tak horké jako třeba s cigaretami. A když si vybudujete mírnou závislost na kvalitní čokoládě, vašemu tělu to jen a jen prospěje. Nicméně chceme-li být upřímní a dívat se na věc očima vědce, musíme přiznat, že čokoládu lze označit za drogu. Závislost na kakau má i název - čokoholismus. Ovšem nemusíte se bát, o zákazu distribuce čokolády se zatím neuvažuje. A jak se kakao jako droga projevuje? Kanadský tým výzkumníků monitoroval mozkovou aktivitu v době, kdy si dobrovolníci nechávali v ústech rozpouštět čokoládu. Byl zjištěn zvýšený průtok krve v oblastech mozkové kůry čelního laloku a v mezimozku. Podobně na lidský organismus působí například kokain. Nicméně v případě kakaa se není čeho obávat. Jeho působení je slabé a nejlépe funguje v kombinaci s cukry a tuky. A vy se přece nechystáte mlsat mléčnou čokoládou, že ne?! j
VĚDĚLI JSTE, ŽE...
* průměrná roční spotřeba čokolády v některých evropských zemích, jako například Švýcarsko, Belgie nebo Německo, neklesne pod 10 kg na osobu?
* do Evropy přivezl čokoládu Cortéz z Latinské Ameriky? Tamní vládce Montezuma ji používal k výrobě bájného elixíru lásky, díky němuž si ve svém harému dokázal užívat celou noc.
* za druhé světové války patřila tabulka čokolády k dennímu přídělu potravy pro vojáky a měl ji s sebou i Edmund Hillary, když pokořil Mount Everest?
* v Kolíně nad Rýnem a v Bruselu byla založena muzea čokolády?
* Od září loňského roku najdete muzeum čokolády i v Praze. Existují také čokoládové lázně a festivaly.
* v italské Perugii je čokoládový hotel Etruscan Chocohotel, který vzhledem připomíná tabulku čokolády? Každé patro je upraveno v jiném čokoládovém stylu a v pokojích jsou speciální stoly pro servírování čokolády.
* kakaové boby se objevují dokonce na bankovkách a známkách (například Ghana, Ekvádor, Španělsko)?
* v 80. letech vycházel v USA monotematický časopis Chocolate News, který byl tištěn na hnědém papíře čokoládové vůně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama