Květen 2009

Vše o Vláskách...

30. května 2009 v 12:55 | Dollinka |  Vlasy

Vše, co jste kdy chtěla vědět o vlasech

Vše, co jste kdy chtěla vědět o vlasech
Vlasy jsou jedním z nejvýraznějších rysů každé ženy. jsou tím, co dotváří její krásu a do značné míry také vypovídá mnohé o ní samotné. Její povaze, duši, postojích... každopádně, ať již jsou dlouhé, krátké, rovné, kudrnaté, přirozené nebo barvené, toužíme po jednom -aby byly krásné, zdravé a nebyly s nimi žádné problémy. To je ale bohužel velmi často na míle vzdálené realitě. Trápí vás dlouhodobě některý z nejčastějších problémů? Poradíme vám, jak získat vysněnou kštici.
Každá žena si přeje mít vlasy, které večer nebo i druhý den vypadají stejně krásně, lesknou se a drží svůj objem i tvar účesu jako hodinu po umytí. Ne každá má ale takové štěstí a vlasy si bohužel často žijí svým životem, který se tak docela nesetkává s naší představou.
Důležité je proto poznat svůj typ vlasů a podle něj zvolit tu správnou péči a pokud možno také délku a střih účesu. Pokud si nevíte rady, zajděte se poradit s odborníkem do kadeřnického salonu. Zde je přehled několika základních typů vlasů a způsobů, jak o ně vhodně pečovat.

KAŽDÉMU STYLU CO JEHO JEST...

Dnešní nabídka kosmetických přípravků vám skvěle umožňuje podpořit a podtrhnout požadovanou úpravu vlasů. Seženete totiž řadu přípravků pro rovné vlasy a jejich vyhlazení, ale samozřejmě existují i speciální vlasové řady určené pro kudrnaté a vlnité vlasy. Rozhodně nezapomínejte na to, že barvené vlasy musíte pravidelně ošetřovat speciálními přípravky, které scelí jejich povrch, uzamknou v nich tak pigment a často ještě podpoří jejich požadovaný odstín a tím si prodloužíte svoji oblíbenou barvu vlasů. Na našem trhu - nejen v drogeriích, ale i v kadeřnických salonech - již seženete také speciální přípravky podle vaší barvy vlasy, existují tak šampony, kondicionéry i speciální vlasové kúry pro brunetky, blondýnky (pokud nechcete, aby vám barva nebo melír žloutly, vždy vybírejte ty s fialovým pigmentem), ale také pro zrzky. A pokud máte vlasy melírované, existují vlasoví specialisté i na tento typ barvených vlasů.

SILNÉ, NEPODDAJNÉ A HUSTÉ VLASY

Na první pohled působí takové kadeře možná zaviděníhodným dojmem. Většinou je s nimi ale více starostí než radosti. Bývají těžké, mají hrubý, zdrsnělý povrch, jsou suché a často mívají tendenci se třepit. Nesceleným povrchem vlasu se ztrácí potřebná vlhkost, a proto mohou vytvářet až krepatý dojem. Díky hrubšímu povrchu jim také zpravidla chybí lesk a pružnost. JAK NA NĚ: Delší vlasy ponechte všechny v jedné délce, abyste je zatížila vlastním objemem. Bylo by chybou tento typ vlasů prostřihávat po vrstvách, a tak je odlehčovat. Nemyjte je častěji než jednou za dva až tři dny a při mytí volte výživný, zvlhčující šampon. Po každém mytí použijte kondicionér, hodí se i nevymývatelný, a vlasům dopřávejte intenzivní masky a kúry, které je vyživí. Při závěrečné úpravě už vlasy nevysušujte stylingovými přípravky, jako jsou laky či gely. Postačí lesk ve spreji s lehkým tužicím účinkem, uhlazující mléko nebo fluida také sérum na ošetření konečků vlasů zabraňující jejich krepatění.

SUCHÉ A LÁMAVÉ VLASY

Vlasy jsou slabší a náchylnější k vnějšímu mechanickému nebo chemickému ošetření. Účes většinou špatně drží tvar, povrch vlasů bývá suchý a narušený. Vlasy jsou křehké, snadno se lámou, cuchají se a poletují. Nevhodná péče, slunce, suché teplo a nevhodná strava mohou celý problém ještě zhoršit. JAK NA NĚ: Dopřejte jim péči, která jim vrátí ztracenou pevnost a zároveň je ochrání před UV zářením a ostatními škodlivými vlivy. Zbytečně jim neubírejte vlhkost častým mytím, stačí jednou za tři dny. Pozor na horký vzduch z fénu nebo žehlení vlasů. Zvláště u tohoto typu opravdu dbejte ne jejich důkladné opláchnutí od chloru nebo v létě od soli. Vlasy myjte hydratačním šamponem, který asi tak každé třetí mytí nahraďte šamponem čisticím, který z celých délek důkladně vymyje všechny nečistoty. Volte střih maximálně v délce na ramena, na delších vlasech už je více vidět jakékoli poškození a také nedrží tvar.

JEMNÉ VLASY POSTRÁDAJÍCÍ OBJEM

Problémem těchto vlasů je, že mají dědičně daný menší průměr vlasového vlákna. Jsou tenké, bez objemu a rychle plihnou. Při kontaktu s hřebenem či látkou elektrizují a chybí jim lesk. JAK NA NĚ: Vlasy myjte šamponem pro podporu objemu a odlehčení od kořínků. Nezatěžujte je příliš častým mytím, stačí jednou za dva dny a ošetřujte je kondicionérem pro jemné vlasy. Fénujte je v předklonu přes hlavu chladnějším vzduchem, který je tolik nepoškozuje. Jemným vlasům sluší stupňovité střihy, díky kterým účes lépe vydrží. Šikovné jsou i kratší účesy - vlasy nejsou zatížené délkou. Naopak mikáda a typy střihů, které vyžadují pro dobrý efekt i objem, se pro tyto vlasy příliš nehodí. Zkuste účes oživit jemnou ofi nou, která se snadno udržuje. Na závěr vetřete nebo nastříkejte ke kořínkům přípravek pro zvětšení objemu a nezatěžujte je přípravky se silnějšími tužicími účinky.

JEMNÉ A MASTÍCÍ SE VLASY

Největším problémem je přílišná tvorba kožního mazu, kterou často zhoršuje nesprávná péče. Fénování, pročesávání vlasů rukama a mytí příliš horkou vodou. Takové vlasy bývají nejčastěji jemné a chybí jim objem. Vypadají zplihle, jsou mastné, slepují se do pramínků a chybí jim objem. JAK NA NĚ: Podobně jako u pleti i zde platí, že přehnané vysušování, nevhodné a nešetrné zacházení může způsobit její nadměrné maštění. Vlasy šamponujte jen jednou, a pokožku přitom příliš nemasírujte. Nakonec je opláchněte studenou nebo alespoň vlažnou vodou. Kondicionéry a balzámy spíše šetřete a nanášejte je až od poloviny délky vlasů směrem ke konečkům. Na závěrečnou úpravu používejte kosmetiku s lehčím složením, pouze je lehce přestříkejte mírně tužicím sprejem. Hlídejte si jídelníček, ve kterém omezte mastná jídla s nasycenými tuky, vysokým obsahem soli, cukrů a koření.

LUPY A PADÁNÍ VLASŮ

U lupů jde vlastně o mrtvé buňky kůže, které se odlučují v nadměrném množství. Mohou mít mnoho podob i příčin vzniku a být problémem jak mastné, tak i suché pokožky hlavy. Léčba je náročná. Je nutné upravit životosprávu, doplnit potřebné vitaminy, minerály a zvolit vhodnou vlasovou kosmetiku. Důvodem může být i nedostatečné opláchnutí šamponu či kondicionéru z vlasů, psychické vypětí, chladné počasí a suché vnitřní vytápění, ale i špatná výživa. Příčinou může být však také kožní onemocnění, například seboroická dermatitida nebo lupénka. Nejčastějším projevem lupů je svědění vlasové pokožky. JAK NA NĚ: Vyhněte se "drbání", které problém ještě zhorší. Pozornost věnujte i výběru vlasové kosmetiky. Stav vlasové pokožky, a tím i výskyt lupů, se zpravidla zhoršuje s nástupem zimy. Problémem je střídání teplot a přechod z chladných do teplých místností. Častou chybou je přílišné kartáčování s cílem "dostat lupy z vlasů pryč". Tím však pokožku ještě více podráždíte. Při dlouhodobém problému můžeme použít šampony s přídavkem látek s účinkem pro snížení tvorby lupů (selen, zinek). Vlasy se myjí zásadně jemně a po použití šamponu je důležité nanést balzám s pečujícím účinkem o vlasy i pokožku. Citronová šťáva zabraňuje šupinatění kůže a snižuje tvorbu lupů. Pokud se lupy vyskytují na normální, citlivé či suché pokožce hlavy, pomůže také aloe vera ve formě gelu, který se pak přidává do jemných šamponů a kondicionérů.

Rozzařte očička...

30. května 2009 v 12:53 | Dollinka |  Obličej

Nechte svoje oči zářit!

Zaměřte se na oči a proměňte se v koketní nymfu, zasněnou romantičku nebo kočičí ženu. Nabízíme vám tři looky, které se inspirují nejvýraznějšími podzimními trendy. Uvědomte si, že základem všech typů líčení je transparentní pudr. Ten dodává pleti sametový vzhled a líčení vydrží delší dobu. To platí i pro oční stíny. Předtím, než je použijete, naneste na víčka trochu pudru. Pak už je jen na vás, jak své oči rozzáříte.

POP-ART

Nechte svoje oči zářit!
Hravé, veselé a hlavně barevné! Základem takzvaného pop-art trendu jsou oční stíny v modré barvě a výrazně nalíčené rty. Na horní víčko po celé délce naneste oční stíny, ale jen do té míry, aby nepřesahovaly výrazně nad oko. Pro lepší efekt můžete štěteček lehce navlhčit, tím se barva odstínů zvýrazní a rozzáří. Domalujte řasy řasenkou a na rty použijte červenou rtěnku.
JAK NA TO...
Nechte svoje oči zářit!

SKOK DO SEDMDESÁTÝCH LET

Nechte svoje oči zářit!
Pro tento typ podzimního líčení jsou ideální barevné třpytky, které vaše oči krásně rozzáří. Nejprve použijte fixační gel na třpytky a poté pomocí jemného štětečku aplikujte zářivé třpytky na kontury očí. Nakonec zvýrazněte oči řasenkou a konturovací tužkou. K tomu se nejlépe hodí dohněda zbarvená rtěnka s leskem.
JAK NA TO...
Nechte svoje oči zářit!

NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI

Nechte svoje oči zářit!
Rozložte hnědý tón očních stínů po celém víčku a přitom se snažte dosáhnout hranatého tvaru. Docílíte toho pomocí tekutých očních stínů, které se pohodlně aplikují a po zaschnutí dlouho vydrží. Konturovací tužkou zesilte hranaté rysy.
JAK NA TO...
Nechte svoje oči zářit!

Líčení/Hvězda noci...

30. května 2009 v 12:51 | Dollinka |  Obličej

Hvězda noci

Chystáte se na party? Poradíme vám, jak se nalíčit, abyste vypadala jako skutečná hvězda! Večerní líčení může být výraznější a odvážnější, podle příležitosti a vašeho vkusu. Nebojte se netradiční kombinace barev, odstínů a přidejte špetku fantazie.

BOŽSKÁ ATHÉNA

Hvězda noci
U tohoto typu líčení je důležité sjednotit odstín pleti. Směrem do stran naneste podkladový make-up, který pak zafixujte kroužkovými pohyby pudrem. Oči zvýrazněte tmavě hnědými odstíny a pokud chcete docílit opravdu sexy pohled, použijte umělé řasy, které působí velmi efektně. S nalepováním řas začněte u vnějšího koutku a střídejte krátké se středně dlouhými a s dlouhými řasami. Nakonec, pro zdravý vzhled pleti, naneste tvářenku a rty přetřete dohněda zbarvenou rtěnkou s leskem.
Hvězda noci

SEXY VENUŠE

Hvězda noci
Pro tento typ zimního líčení jsou ideální barevné třpytky, které vaše oči krásně rozzáří. Vyniknou ale jen na dokonale čisté pleti s jemně matným make-upem. Nejprve použijte fixační gel na třpytky, poté pomocí jemného štětečku aplikujte bronzové třpytky do vnitřního koutku oka. Předtím, než třpytky začnete nanášet, přiložte pod oko papírový ubrousek, uchrání vás toho, aby se třpytky nedostaly všude po vašem obličeji. Na závěr použijte průhledný lesk na rty.
Hvězda noci

SMYSLNÁ AFRODITE

Hvězda noci
Základem tohoto typu kouřového líčení je perfektně vymodelované obočí. Dobře upravené obočí přitahuje pozornost k očím a vyvolává dojem, že jsou větší. Oční stíny, nejlépe do fialového odstínu, naneste na pohyblivou část víčka, poté pro docílení hlubšího pohledu použijte bronzový odstín a naneste ho do záhybu oka. Domalujte řasy řasenkou a na rty použijte méně výraznou, malinově červenou rtěnku.
Hvězda noci

Pár známích rad :)...

30. května 2009 v 12:49 | Dollinka |  Rady

1. SNÍDEJTE

Tím, že začnete snídani vynechávat, rozhodně nezhubnete - naopak, tělo si začne energii střádat a vy se ocitnete v začarovaném kruhu hladu a tloustnutí.

2. HÝBEJTE SE

Nemusíte trávit nutně každou volnou chvilku v posilovně, pro začátek stačí maličkosti. Zamyslete se například nad svou cestou do práce: Co takhle vystoupit o zastávku dřív? Nebo nemusíte ani to. Uvolněte svoje místo někomu jinému a v MHD stůjte - i tím spálíte více kalorií. A nešlo by jet do práce na kole?

3. MLSEJTE ZDRAVĚ

Přes den mějte vždy po ruce cereální tyčinku, jablko nebo jiné ovoce. Když na vás přijde mlsná, nesáhnete tak po sušenkách nebo ještě větší kalorické bombě!

4. NEHLTEJTE

Oběd si v klidu snězte, práce na chvíli počká, ale v žádném případě neobědvejte fastfoodové, instantní nebo smažené záležitosti!

5. HODNĚ PIJTE

Dopřávejte si především neperlivou vodu nebo bylinkové a ovocné čaje, alespoň 2,5 litru denně. Samozřejmě průběžně, nejste přece velbloud! A pamatujte, že káva a černý čaj tělo odvodňují. Za každou vypitou kávu si naordinujte 2 dl vody navíc!

6. POZOR NA VEČERNÍ SKLADBU JÍDLA

Je těžké se pořádně nenajíst, když člověk přijde domů z práce až pozdě večer. Přesto by měla být večeře pouze lehká, převážně zeleninová. Volte celozrnné pečivo s tvarohovou pomazánkou a zeleninou (ovoce večer již nejezte, obsahuje příliš mnoho cukru).

Čokoláda...

30. května 2009 v 12:46 | Dollinka |  Rady

Pravda a mýty o čokoládě

Pravda a mýty o čokoládě
Zná to skoro každá z nás. Jakmile se venku oteplí a my shodíme zimní kabáty, začneme hubnout do léta. Odepíráme si všechny své oblíbené laskominy a čokoládu, tu pochoutku ze všech nejsladší, obcházíme velkým obloukem. Netrpíme ale zbytečně? Co když čokoláda zdaleka není takovým nepřítelem diet, jak se o ní tvrdí? Pojďte se s námi podrobněji podívat na mýty o čokoládě...

ČOKOLÁDA JE JAKO MILOVÁNÍ

Představte si krásný večer, který trávíte v náruči svého nejdražšího, a navíc ujídáte z tabulky čokolády. Existuje něco krásnějšího? A právě tohle doporučují pro zdravý a dlouhý život i odborníci. Konzumace hořké čokolády totiž podporuje šedou hmotu mozkovou a sex udržuje mozek v dobré kondici až do pozdního věku. Naštěstí člověk nemusí být odborník, aby přišel na to, že milování a čokoláda přinášejí tělu příjemné požitky.
Ale pokud chcete vědět, proč tomu tak je, tak vězte, že u kakaa má tuto reakci organismu na svědomí látka zvaná serotonin. Jíte-li čokoládu, vyplavují se vám v těle "hormony štěstí", endorfiny, díky nimž se cítíte spokojeně. Tyto látky podobné opiátům totiž zvyšují aktivitu neurotransmiterů (přenašečů nervového vzruchu), což v praxi znamená, že byste měla mít lepší postřeh a schopnost soustředit se. Čokoláda bývá často prohlašována za účinné afrodiziakum. Vědci z univerzity v Sussexu se rozhodli pro zvláštní experiment: srovnávali líbání a konzumaci čokolády s ohledem na to, jak tyto činnosti ovlivňují lidský organismus.
Výsledky byly překvapující: čokoláda vyhrála na plné čáře. U dobrovolníků, kteří se testu zúčastnili, byla zaznamenána silnější reakce v mozku při pojídání kakaa než při líbání.
Doktor David Lewis, který výzkumný tým vedl, navíc prohlásil, že reakce těla na požití kakaa je čtyřnásobně delší než po žhavém polibku. Každopádně obě dvě činnosti mají mnoho společného: kromě reakce v mozku zvyšují tepovou frekvenci a cítíte se při nich nadmíru příjemně.

PO ČOKOLÁDĚ SE TLOUSTNE

Všeobecně panuje názor, že čokoláda je jedním z největších ničitelů jakékoli diety.
Horší, než si pochutnat na kakau, je už snad jenom naložit si k obědu pořádně obrostlý bůček s pěti houskovými knedlíky a zalít to pivem. Po čokoládě se tloustne, zvyšuje se obsah tuků v krvi a kromě toho, že se vaše tělo obalí ošklivými "pneumatikami", nakonec dostanete infarkt. Jenže právě tohle není pravda! Dánští odborníci na výživu přišli s objevem, že kvalitní tmavá čokoláda může při redukční dietě naopak výrazně pomáhat. Snižuje totiž chuť na sladká a tučná jídla. Aby svou teorii prokázali, nabídli dobrovolníkům před obědem kostičku čokolády. Ti, kteří ji neodmítli, snědli pak o 15 % menší porci než ostatní. A navíc konzumace kakaa prospívá i srdci. To pro změnu dokázali vědci z Kalifornské univerzity v San Francisku, kteří denně krmili dvacet dobrovolníků pěti deky hořké čokolády s různým množstvím flavonoidů, "zázračných" látek obsažených v kakau. Potom za pomoci ultrazvuku sledovali schopnost jejich tepen roztáhnout se. Ukázalo se, že mezi skupinami byl velký rozdíl ve prospěch těch, kteří konzumovali čokoládu s vysokým obsahem flavonoidů. Kakao v každodenním jídelníčku tedy může snižovat kardiovaskulární riziko. A kolik si ho můžete dopřát? Právě tolik jako zmínění dobrovolníci: půl klasické tabulky.

TĚLU PROSPÍVÁ JEN HOŘKÁ ČOKOLÁDA

V 18. století byla čokoládě přisuzována zázračná moc. Tvrdilo se, že kakao posiluje žaludek a činnost mozku, zvyšuje smyslnost a tlumí bolest. Mnohé z těchto hypotéz prokázala i moderní medicína. Nicméně pro milovníky mléčné čokolády plné lahodné smetany máme špatnou zprávu: tohle všechno platí jen pro hořkou čokoládu. Chcete-li tuto sladkost zapojit do svého každodenního jídelníčku, sáhněte po kvalitní čokoládě s minimálním podílem kakaa 70 %. V tomto případě platí: čím víc, tím líp. Čokolády s vysokým podílem kakaa a minimálním podílem tuku a cukru se s trochou nadsázky klidně dají označit za "elixír života". Američtí kardiologové z univerzity v Bostonu prokázali, že taková čokoláda snižuje krevní tlak, příznivě ovlivňuje funkci cév a citlivost ke glukóze.
Kakao má antioxidační účinky, takže jeho pravidelná konzumace může předcházet vzniku revmatických chorob, rakoviny či Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Britští vědci dokonce přišli s teorií, že kakaem by se mohl léčit kašel. Představte si, že byste si pro čokoládu chodili na recept…

PO ČOKOLÁDĚ SE KAZÍ ZUBY

Také vám rodiče, když jste byli malí, vtloukali do hlavy, že když už si chcete dát nějakou sladkost, tak rozhodně bez čokolády, protože ta zanáší zuby tmavým povlakem a způsobuje bolestivé kazy? Ačkoli se maminky většinou nemýlí, v tomto případě podlehly nepravdivému mýtu. Japonští vědci by jim vysvětlili, že konzumace kakaa zubům naopak prospívá! Spekulují totiž nad tím, že třísloviny obsažené v kakau mohou bránit růstu bakterií v ústech. Když jíte čokoládu, zabraňujete bakteriím tvořit glukan, který je velmi důležitý pro to, aby se tvůrce zubního kazu mohl přilepit ke sklovině. Hořká čokoláda navíc obsahuje látku, kterou byste čekali spíš v zubní pastě: prospěšný fluorid. Takže třeba se už brzy dočkáme zubní pasty s čokoládovou příchutí.

ČOKOLÁDA JE DROGA

Nebojte se, s kakaem to nebude tak horké jako třeba s cigaretami. A když si vybudujete mírnou závislost na kvalitní čokoládě, vašemu tělu to jen a jen prospěje. Nicméně chceme-li být upřímní a dívat se na věc očima vědce, musíme přiznat, že čokoládu lze označit za drogu. Závislost na kakau má i název - čokoholismus. Ovšem nemusíte se bát, o zákazu distribuce čokolády se zatím neuvažuje. A jak se kakao jako droga projevuje? Kanadský tým výzkumníků monitoroval mozkovou aktivitu v době, kdy si dobrovolníci nechávali v ústech rozpouštět čokoládu. Byl zjištěn zvýšený průtok krve v oblastech mozkové kůry čelního laloku a v mezimozku. Podobně na lidský organismus působí například kokain. Nicméně v případě kakaa se není čeho obávat. Jeho působení je slabé a nejlépe funguje v kombinaci s cukry a tuky. A vy se přece nechystáte mlsat mléčnou čokoládou, že ne?! j

29.5.

29. května 2009 v 23:31 | Dollinka |  Jídelák
CamparisSnídaně:Domácí mysli

CamparisSvačina:4 takový mini sýrový rohlíčky

CamparisOběd:Pangacius a bramborová kaše

CamparisSvačina:Banán

CamparisVečeře:Polívka(kuřecí vývar) a jablko
Hřích:žádný
Drinks:cca 2 litry vody
Pohyb:Ráno chvilku cvičení jinak dnes odpočinek

28.5.

28. května 2009 v 18:35 | Dollinka |  Jídelák
CamparisSnídaně:Banán

CamparisSvačina:Tmavý chleba s pomazánkou a okurek

CamparisOběd:Brambory s kapustou

CamparisSvačina:Mysli

CamparisVečeře:Trochu pečiva s se sýrem
Hřích:žádný
Drinks:cca 3 litry vody
Pohyb:2 hodiny ve fitku

Co myslíte?

28. května 2009 v 18:25 | Dollinka |  Hefty
Achooj lidičky potřebuju si koupit nofýý botky a nwm nwm pro který se rozhodnout...který se vám nejvíc líbí??kisses
boty dámské DC - JOURNAL SE - BALCK/C. BLUE

27.Května

27. května 2009 v 11:44 | Dollinka |  Hefty
Ahoj Ahoj lidiškyy...Tak jsem z5,sice jsem se felila o dva dny ale jsem tu..No na jídlo ani zminovat nebudu,ale teď už je to fpohodě mno.Tak jako anginu sem moc nevyležela z duvodu toho že bylo celej víkend co dělat,hlavně s alkoholem...Sice sem neměla v pánu pít na antibiotika ale to co už,ale neva no zétra už jdu do školy...
Jinak jako designek novej,možná sem během tejdne hodim ještě nějaký upravy a jsou tu dvě nové rubrily,což ste si již možná všimly,sem si říkala jakože by ten bloček nebyl jen o hubnutí ale celkové o kráse takže sem budu přidávat.No tedyy od zítřka jídelák a dnes už oběhnu moje SB


REKONSTRUKCE

21. května 2009 v 18:31 | Dollinka |  Hefty
Táákže jen bych vám všem chtěla oznámit že až do pondělí tu bude probíhat rekonstrukce...Za prvé z důvodu toho že jak mám tu anginu nezvládám jíst pravidelně a sportovat a nic podobnýho nemužu.Takže do pondělí tu budu jen přidávat věci a měnic design:)..Omlouvám se pokud lehce zanedbám SB slibuju že v pondělí vše napravím:-*;)

20.5.

19. května 2009 v 21:50 | Dollinka |  Jídelák
||Snídaně||:Dvě mini topinky s džemem
||Svačina||:banán
||Oběd||:zeleninovej salát s kuřecím masem
||Svačina||:nic
||Večeře||:celozrný rohlík s tvarohovou pomazánkou s pár cherry rajčátek
...........................
||Hřích||:žádný
||Drinks||:cca 2 litry vody a hodně čaje
||Pohyb||:žádnýý...mám debilní anginu:(

Snadnější hubnutí

19. května 2009 v 21:44 | Dollinka |  Rady
Obrazek


Hodně pij! Denně vypij minimálně 1,5 - 2 litry tekutin. Nejvhodnější je bezbublinková voda, ovocné šťávy nebo neslazené ovocné čaje. Tekutiny z těla odplaví škodlivé látky a pomohou roztříštit tuky, díky čemuž se hubne.

Všechno dobře rozkousej! základní pravidlo je: 20x rozkousej každé sousto. je to ideální pro žaludek, dobré trávení a optimální zpracování živin.

Jez pomalu! Udělej si u stolu pohodlí a vychutnej si každé sousto. Tělo dá mozku signál, že je sytá až za 20 minut. Kdo do sebe jídlo nahází, sní toho většinou zbytečně moc.

Málo sol! Sůl nahraď bylinkami a kořením. Sůl váže vodu a podporuje tvorbu tukových polštářků.

Šetři s tukem! Dávej si pozor, abys používala málo másla, pryč s tučným krajem na šunce. Tuk je pro tělo také důležitý, ale tělo lépe zpracuje rostlinné tuky a oleje než klasické máslo a živočišné oleje.

1x týdně si dej rybu! Mořské potvůrky obsahují spoustu zdravých bílkovin a taky potřebných minerálů. Pokud jsi vegetariánka, měla bys jíst pravidelně produkty ze sóji.
Jez hodně ovoce a zeleniny! I když jíš normálně a nedržíš se jedné z představených metod, potřebuje tvoje tělo vitamíny, aby mělo silný obranný systém.

Opatrně s vařením zeleniny! Zeleninu stačí jen lehce povařit, jinak ti vzmikne rozpatlaná zeleninová kaše, ve které dlouhodobým vařením zničíš všechny potřebné vitamíny a minerály.

Bacha na cukr! Bílý cukr obsahuje jen kalorie a "prázdné" uhlohydráty, které tvému tělu nic nepřinesou. Zkus to raději se zdravějším medem nebo melasou.
Tajné číslo 1,5 nebo 1! Mléko a mléčné produkty ti dodají třeba vitamín B - důležitý pro hezkou pleť a zdravé vlasy. A to vše najdeš v 1,5 % mléce nebo v mléčných výrobcích s obsahem 1% tuku.

Brambory

19. května 2009 v 21:39 | Dollinka |  Rady
zdravé a dobré brambory
Brambory jsou tradiční přílohou, bez které si mnohá jídla ani neumíme představit. V klasické úpravě pomáhají "vybalancovat" tučná jídla.
Vařené brambory obsahují z 80 procent vodu a není v nich téměř žádný tuk, takže pokud k nim nepřidáte máslo nebo sádlo, nebudete po nich tloustnout. Naopak, doplníte zásoby vitaminu C, některé z řady vitaminů B a dalších tělu prospěšných živin.
Na bramborách byste si však měli pochutnat i z jiného důvodu. Představují bohatý zdroj draslíku, který dopravuje živiny do buněk a podporuje odvodňování organismu. Díky tomu se snižuje nebezpečně vysoký krevní tlak.
Brambory pro vás vykonají mnoho záslužného také při překyselení žaludku nebo při zánětech.
zdravá strava fialové brambory
S pěstováním fialových brambor se ve světě začalo již před několika lety. U nás se však stávají známější až nyní a začíná o ně být mimořádně velký zájem.
Jde o klasickou odrůdu brambor, ze které lze udělat salát i bramborovou kaši, hranolky i lupínky. Brambory barvu neztrácejí ani vařením a chutí se neliší od běžných žlutých brambor.
zdravá strava fialové brambory
Kromě vzhledu se liší i tím že proti klasickým odrůdám mají v sobě třikrát více látek, které zabraňují vzniku rakoviny

vitamin C, vitamin B, draslík, odvodňování organismu, krevní tlak, překyselení žaludku, záněty, rakovina

Rýže

19. května 2009 v 21:38 | Dollinka |  Rady
zdravé a dobré rýže
Rýže má cenu zlata. Pro větší polovinu lidstva znamená rýže hlavní živinu, prospívá i tam, kde se jiným obilovinám nedaří. Rýže začíná čím dál více nahrazovat tradiční přílohy, jakými jsou knedlíky nebo brambory a kromě toho, je víc než prospěšná našemu zdraví.
Její bílkoviny obsahují veškeré nezbytné amonokyseliny, uhlovodany a minerály. Na rozdíl od jiných obilovin však neobsahuje lepek, který může vyvolávat silné alergické reakce. Rýže zaujímá významné místo nejen v programu racionální výživy, ale především při nejrůznějšíchdietách.
Struktura rýžového zrna je stejná u všech druhů rýže. Klíček nové rostlinky a bílé zrno jsou skryty v nahnědlé otrubě obsahující vitamíny, minerály atd. Otrubový obal chrání tuhá žlutá slupka. Po sklizni se rýže probírá a suší, může vydržet i několik let, ale už za rok nebo dva zrna žloutnou a částečně ztrácejí své původní jemné aroma. Také další zpracování má vliv na změnu vzhledu rýže a její chuť.
zdravé a dobré rýžeHnědavá rýže natural s plevami a otrubami je bohatá na vlákniny, vitamíny a minerální látky. Posiluje srdeční činnost a krevní oběh a podporuje vylučování tekutin.
Nesolená vařená rýže urychluje hubnutí - její minerální látky pomáhají odvodňovat organismus. Drobná zrnka rýže působí jako zeštíhlující mašinky, které v sobě skrývají hodně sacharidů a balastních látek. Rýže nadlouho zasytí a podporuje trávení.

Ananas

19. května 2009 v 21:36 | Dollinka |  Rady
zdravé a dobré ananas
Čerstvý ananas urychluje látkovou výměnu a pomáhá při problémech s trávením. Ananas obsahuje všechny důležité vitamíny, 16 minerálních látek a stopových prvků, které tělo potřebuje hlavně při dietě.
Ceněnou složkou ananasu pro snižování váhy je bromelin. Tento enzym usnadňuje trávení bílkovin a pomáhá redukovat tukové buňky. Hubnout nám ale pomáhá pouze čerstvé ovoce, ananasový kompot sice výtečně chutná, ale má málo bromelinu, zato hodně kalorií.
Čerstvá šťáva z ananasu také obsahuje přirozený enzym bromelin, který má i protizánětlivé účinky.
zdravé a dobré ananas
Salát z ananasu a jahod
1 ananas
250 g jahod
3 lžíce cukru
šťávu z 1 citronu
Ananas omyjeme, osušíme a podélně rozkrojíme. Dužinu vybereme a nakrájíme na kousky. Omyté a očištěné jahody rozčtvrtíme, smícháme s kousky ananasu, prosladíme, zakapeme citronovou šťávou a navršíme do vydlabaných půlek ananasu. Mňam!
zdravá strava ananas

Omlouvám se...

19. května 2009 v 21:09 | Dollinka |  Hefty
Achoooj lidičkylove-4.gif image by Salisko...Moc se omlouvám že sem se teď přes víkend neozvalanotfunny.gif image by Salisko,ale celej víkend sem byla zhulenásick-1.gif image by Saliskoa tak na to nebyl vubec čas...protože sem přišla dom a spala a včera takyomg.gif image by Salisko...Ani jídeláky psát nebudulaugh-2.gif image by Salisko,dokážete si pak představit jaká byla žranice a jak mi z toho bylo blběangry-6.gif image by Salisko...
Ale dnešek už přidám taky oběhnu Sb a něco dodámlove-4.gif image by Salisko...Takže se ještě jednou moc omlouvámwink-7.gif image by Salisko.Mijuju vás sbénkatongue-4.gif image by Salisko

17.Května\Juchůů

17. května 2009 v 13:56 | Dollinka |  Váha
Neděle 10.KvětnaPixels60kg
Neděle 17.KvětnaPixels58kg

A to bez hladu a s plnou dávkou pohybu
Jen bez přejídání a plnotučných jídel 5 krát denně v malých dávkách
MILUJU jídlosldiiii,NESNÁŠIM hlad692

16.5.

16. května 2009 v 18:20 | Dollinka |  Jídelák
||Snídaně||:Míchaný vajíčka a krajíc chleba
||Svačina||:pomeranč
||Oběd||:houbová polívky a trochu masa a brmborama
||Svačina||:mysli tyčinka a banán
||Večeře||:asik nic...nestíhám
...........................
||Hřích||:žádný
||Drinks||:2 a pul litru vody
||Pohyb||:hodiny a půl ve fotku

Zamyšlení...

15. května 2009 v 23:31 | Dollinka |  Hefty
Takže udělala sem malé pomyšlení nad svým životem posledních tří měsíců,možná se vám to nebude chtít číst...ale je to docela možná takový i zajmavý...Jak to všechno začalo ten hroznej kolotoč...

thin
Asi tak že jsem si řekla zhubnu dvěkila a tak jsem začala zdravě hubnout...po nějaké době jsem byla na horách a dostala jsem střevní chřipku zvracela a podobně...Ještě bylo všechno fajn ale nějak se mi líbilo že strácím na váze a tak když už sem měla začít jíst normálně jedla sem jen piškoty..přišlo mi to fpoho ale pak jsem začala jest jen ovoce...Když sem se jednou prostě musela normálně najíst tak jsem teda bez problému jedla ale najednou došly hrozné výčitky které já jsem ještě neznala...a tak mě napadlo když sem předtím zvracela tak sem strácela váho no a tak že to pujdu zkusit a zkusila sem.
thin
Nešlo mi to..tak si říkám tak nic koupim si projímadlo nic jinýho nezbejvá a došlo na projímadlo..časem sem se naučila i zvracet a zvracela sem všechno co jsem snědla nebo to zapila celou lahvičkou projímadla...Byl to strašný kolotoč..bud totální přejídání nebo nic nejezení...Najednou posledních pár dnu na mě přišly strašný křeče a když už sem začala jest normálně prostě mi bylo po všem děsně blbě a když s ním věčí dávku je mi i teda,ale no pokračuju..už to nešlo vydržet a mamka si toho všimla a vzala mě k doktorce..ta mě poslala na ultrazvuk...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Doktor mi tam řekla že trávící orgány vypadají na pohled dobře ale přestávájí fungovat což by mohlo mít dost velký následky...tedy okamžitě mi daly lékya nějaký kapky..zakázaly mi cukrovinky jako čokoláda a tak prostě s velkým obsahem cukru a hodně tučný jídla..když sem si dnes dala ty buchtičky s krémem bylo mi pěkně blbě..No ale taky eda nemužu vubec žádnej alkohol..takže žádný kalby s kamošema:(
thin
No takže přišla sem dom a začala sem přemejšlet a uvědomila sem si že jsem byla pěkně blbááá...Když si uvědomím že kvuli zasranej třem měsícu diety apod ted propadám ve škole snad ze všeho apod...jen tři měsíce:(No a pak mi to došlo proč?za tři měsíce jsem vypila kolem devíti lahviček projímadla..vždycky jsem jednu prostě vyexla...Tak jak moje tělo muže ted pracovat samo od sebe?A co jsem za ty tři měsíce dokázala?Vubec nic..stratila sem vytamíny,zasrala si celý zažívání ale jinak sem vubec ničeho nedosáhla
thin
To ovšem neznamená že tento blog smažu,chci zhubnout do léta alespon trochu..ale jak?tím že budu jest zdravě..v menších dávkách pětkrát denně nebudu se přejídat..občas si to sladký dopřeju teda až budu mít to zažívání fpoho...Ale hlavně budu se pořádně hejbat,svičit a podobně..I když někdy mám zase chut přestat jest alespon na tři dny tak prostě ne..už jen kvuli mej top lidičkám..Prostě už tohle nechci zažít a sem ráda že sem šla k tomu doktorovi a že mám kolem sebe lidi kterým mě maj rádi protože jinak nwm kam bych to dotáhla:)prostě tfuj tfuj a ted už jen hubnout zdravě a sportovat:)